Hizmetlerimiz


MAKİNE SİSTEMLERİ

Çift Vidalı Ekstruder malzeme akış yönünde açılı buhar enjektörleri sayesinde buharın ürünlere karışmasına izin veren özel dişli profili, çeşitli köpek mamaları, akvaryum yemleri, et benzeri ürünler ve tek vidalı ekstruder tarafından işlenemeyen ürünlerin pişirilmesine ve kalıplanmasına uygundur. Özel köpek mamaları üretmek için ve 50%’ye kadar taze yiyecek (kuru tarifin yüzdesi olarak) ve değişim olmadan 40%’a kadar nem ile işlenebilir. Varil, içinde vidanın çok küçük açıklıkla döndüğü bir silindirdir. Genellikle varil aşınımı azaltmak için direnç kaplamasıyla sertleştirilmiştir. Dişli, çoğu zaman nitritlenerek bazen de çeşitli vida adımlarıyla hassasiyetle işlenmiştir. Segmentlerin değişen düzeneği sayesinde (karıştırma elemanı, yoğurma elemanı ve buhar bloğu), ekstruder farklı ürünlerin gereksinimlerini karşılayabilir. Yüksek tork koşulları altında olsa bile özel dişli kutusu tasarımı yardımıyla maksimum iletim verimliliğiyle motorun hareketi dişliye aktarılır. Dişli kutusunun içindeki tahrik ve baskı yatağı sofistikedir. Rulmanların yağlanması ve soğutulması için soğutma sistemi içeren bir hazne mevcuttur. Ekstruder bağımsız bir kontrol paneli tarafından kontrol edilir.

Ekstruder aşağıdaki parçalardan oluşmaktadır:

  • Besleme sistemi
  • Ekstrüzyon sistemi
  • Kesme sistemi
  • Yağlama sistemi
Özellikler
  • Ana motor, kesici ve besleyicideki frekans hız kontrol sistemi, makine performansının sabitliğini ve korunmasını sağlar.
  • Zorlanmış yağlama sistemi, ekipmanlardaki aktarımın uzun ömürlü olmasını garanti eder. Yağ kutusu 3 mm çelik plakadan yapılır. 12 mm’lik kapalı kuyu tüpü, yüksek basınçtan (300 psi) zarar görebilir. Bağlantı şekli mandal gibidir
  • Görünür Otomatik sıcaklık kontrol sistemi, sıcaklık kontrolünü daha doğru ve kesin hale getirmektedir.
Ekstrüzyon Varili

Ekstrüzyon varili 38CrMoAl’dan yapılır. Sertlik derecesi HRC60 civarındadır. Varili tutan 3 destek varili vardır. Çelik plaka 10 mm kalınlığındadır. Çelik platformun dayanımını artırmak ve redüktör ve dişli kutusu arasındaki mükemmel dengeyi sağlamak için 7 çelik çubuk mevcuttur.Besleme Silosu:

Vida besleme silosu paslanmaz çelikten yapılmış olup 0,75 kw güç üreten bir motora sahiptir. Besleme silosunun içinde 2 adet karıştırıcı bulunur.


AYRINTILI BİLGİ İÇİN KATALOĞUMUZU İNCELEYİP, LÜTFEN BAĞLANTI KURUNUZ.